Krajobraz po huraganie

by littletownshoes
9 comments

Krajobraz po huraganie jest nadal przygnębiający.

Cześć Manhattanu jest nadal bez prądu i cieplej wody. Nie wiadomo ile potrwają naprawy. Obecnie ocenia się ze przywrócenie prądu może zając 4-5 dni. Dlatego tez cześć szpitali zostało ewakuowanych.

Metro nie dziala, zupelnie zalane. Należy dodać, ze każdego dnia wypompowywane jest ponad 13 milionow galonów wody z nowojorskiego metra – nawet w słoneczny dzień, jak nie spada nwaet kropla deszczu  … także nie wiadomo ile, w tej sytuacji, może zając naprawa metra.

Najgorzej jest chyba w tzw Alphabet City (East Village) powódź spowodowała, ze ścieki wylały na ulice i zapach w niektórych budynkach jest naprawdę przerażający.

Moja koleżanka (ta która przesyłała mi zdjęcia wczoraj, które można zobaczyć nadal tutaj) powiedziała że w pewnym momencie widzieli ścianę wody zbliżającą się do ich domu a później na ulicy pojawiły się … łodzie. Tak łodzie płynące po 14tej ulicy. Pracownicy elektorowi musieli wykorzystywac łodzie żeby naprawiać generatory.
Kilka zdjęć zniszczeń Sandy:

Trwa wyciąganie rzeczy z zalanych piwnic

 

Nic jednak nie jest wstanie zniszczyć ducha Nowojorczyków. To jest niesamowite jak w obliczy nieszczęść potrafią się jednoczyć, pomagać sobie nawzajem i przy tym zachować dobry humor.

Pomimo tego ze część Manhattanu jest pogrążona w ciemnościach nie było żadnych włamań – ani do sklepów ani do mieszkań. To jest naprawdę niesamowite. Czy jest drugie takie miasto na świecie?

9 comments
0

You may also like

9 comments

4premiere October 31, 2012 - 6:29 am

niezle:( Oby szybko wszystko wróciło do normy:)

Reply
Little Town Shoes October 31, 2012 - 2:36 pm

dziekuje!

Reply
Marie October 31, 2012 - 10:08 am

trudno jest mi sobie wyobrazic NYC bez dzialajacego metra…

Reply
Little Town Shoes October 31, 2012 - 2:34 pm

Tak to prawda i teraz bez dzialajacej sygnalizacji ulicznej. Manhattan zamienil sie w jeden wielki korek.

Reply
joanna_n October 31, 2012 - 11:29 am

Kurczę, przerażające są te zdjęcia…Ale faktem jest, że w takich ciężkich sytuacjach ludzie często się jednoczą. Mam nadzieję, że wszystko wróci szybko do normy i Nowy Jork będzie znowu tym Nowym Jorkiem, do którego wzdychamy 🙂
Cieszę się, że u Ciebie wszystko ok 🙂

Reply
Little Town Shoes October 31, 2012 - 2:33 pm

Dziekuje! Jako nieliczni mamy ciepla wode, elektrycznosc i internet!

Reply
Dolly April 5, 2013 - 7:40 pm

Bylam w NYC 4 dni po Sandy … widzialam duzo zniszczen…

Reply
Nowy Jork we mgle | Little Town Shoes January 17, 2014 - 8:36 am

[…] w Nowym Jorku nie można narzekać, w ubiegłym roku mieliśmy huragan, pół Manhattanu była bez światła, ale taką mgle widzę po raz […]

Reply
Apokalipsa w Nowym Jork, zamieć śnieżna Juno, czyli o co chodzi? | Little Town Shoes (PL) January 27, 2015 - 6:54 pm

[…] W rzeczywistości śniegu spadło znacznie mniej niż zapowiadano. Nowy Jork wyglądał pięknie wręcz bajkowo. Ale pogoda może być prawdziwie niebezpieczna w Nowym Jorku. Tak wyglądał Nowy Jork w czasie huraganu. […]

Reply

Porozmawiajmy :)