Atrakcje Airbnb

O Airbnb pisałam już często – i o tym jak wynająć mieszkanie w Nowym Jorku i o tym gdzie i za ile. Pisałam też, że można nawet zamieszkać w samochodzie stojącym na parkingu – to co że bez łazienki ale z jakim widokiem (!) Opisywałam też jak ktoś próbował wynająć toaletę jako „nowojorską kawalerkę” a nawet oferty wynajmu igloo zimą w parku. Słowem portal zawsze dostarcza nowych tematów do notek.

W ubiegłym roku Airbnb wdrożyło nowy program o nazwie “doświadczenia”  oferujący lokalne wycieczki, zajęcia, spotkania z mieszkańcami danych miast. Bardzo ciekawy pomysł i moim zdaniem dobrze pasujący do samej idei portalu – mieszkasz tak jak mieszkańcy danego miasta i zwiedzasz miejsca polecane przez mieszkańców. Moim zdaniem ciekawsza forma zwiedzania niż jechanie z biurem podróży, które zna miasto z przewodników.

W ramach promocji nowojorskich doświadczeń portal airbnb zaprosił do współpracy szereg znanych osób. I tak naszym nowojorskim przewodnikiem mogła zostać sama Sarah Jessica Parker!

Zgodnie z opisem za $400 dolarów możemy otrzymać 2 godzinną wycieczkę z gwiazdą, bilety na przedstawienie nowojorskiego baletu i … tajemniczo brzmiące “wyposażenie”. Pod tajemniczym hasłem „wyposażenie” były buty z kolekcji aktorki.

Grupa zwiedzających spotyka się przy domu handlowym Bloomingdale’s na zakupu z aktorką, później udają się na mrożony jogurt do Forty Carrot (1000 3rd Ave)  – ponoć cupcakes z Magnolia Bakery są już passé i w tym sezonie ulubionym deserem gwiazd jest właśnie mrożony jogurt.

Na koniec aktorka wręcza bilety na przedstawienie baletu. Wszystkie wpływy ze sprzedaży wycieczek Sarah Jessica Parker przekazała właśnie na nowojorski balet.

Niestety oferta jest na zasadzie kto lepszy ten lepszy i obecna jest już wyprzedana. Nie pozostaje nic innego jak dodać wycieczkę do ulubionych i cierpliwie czekać na kolejne.

Inne doświadczenie z airbnb to zwiedzanie z Anselem Elgort, znanym między innymi z filmu „Gwiazd naszych wina”.

Ansel jako rodowity nowojorczyk zaprasza nas na wycieczkę po Brooklynie. Na liście jego ulubionych miejsc jest wspinaczka w Brooklyn Boulders (75 Degraw St, Brooklyn), sklep muzyczny Main Drag Music (330 Wythe Ave # 1E, Brooklyn) a następnie spacer wzdłuż nabrzeża Williamsburgu.

Zakończenie wycieczki w Radegast Hall & Biergarten (113 N 3rd St, Brooklyn), jednym z najfajniejszych zakątków na Brooklynie zdaniem Ansela.

Doświadczenie w przystępniejszej cenie – $250 za 2 godziny zwiedzania. Niestety również wyprzedane. Należy dodać wycieczkę do ulubionych i cierpliwie czekać na kolejne.

Airbnb ma ponoć przygotowaną serię takich doświadczeń na zasadzie „tylko w Nowym Jorku”. Także rejestrujcie się i nie zapomnijcie zgarnąć $40 na noclegi albo doświadczenia przy pierwszej rejestracji.

Oczywiście jeżeli ktoś bardziej tradycyjne wycieczki ale za to również z “lokalesami” – to w listopadzie razem z moją koleżanką Anią ruszamy z całą nową serią wycieczek i w małych grupach i indywidualnych. Tutaj jest więcej informacje i zawsze można pisać na Facebooku albo emilowo 😉 xo

Porozmawiajmy :)