Lato 2017 w Nowym Jorku

Zaktualizowany kalendarz na lato 2017

2-4 czerwca Governors Ball

To taka nasza lokalna Coachella, czyli nowojorski festiwal muzyki. Lista nazwisk w tym roku jest dość imponująca i tam mamy: Chance the Rapper, Phoenix, Childish Gambino, Lorde, Wu-Tang Clan, Flume, Beach House, Wiz Khalifa, Cage The Elephant, Beach House, The Orwells, Mark Ronson vs. Kevin Parker, The Avalanches, i wiele innych.

Lato 2017 w Nowym Jorku

10 – 11 czerwca & 26 – 27 sierpnia Jazz Age Lawn Party 

Naprawdę fajna impreza w stylu lat 20-tych organizowana co roku na Governors Island. Nowojorczycy wszelkie przebierane imprezy traktują bardzo poważnie. Przebrania są dopracowane, imponujące i oczywiście wszystko przy rytmie charlestona. Impreza, której nie powstydziłby się sam Wielki Gatsby.

Film z imprezy kilka lat temu

17 czerwca Parada Syrenek 

W czerwcu odbywa się też jedna z bardziej kolorowych nowojorskich parad – na Coney Island pląsają syrenki i inne morskie stwory. Parada odbywa się od 1983 roku i co roku zachwyca pomysłami i wyszukanymi strojami.

18 czerwca Eldridge Street festiwal 

Chińska opera, muzyka klezmerska i salsa, lekcje jidysz, mandaryńskiego i hiszpańskiego – ta dość niecodzienna kombinacja to festiwal celebrujący specjalności kuchni i tradycji chińskiej, żydowskiej i hiszpańskiej. Chyba trudno o bardziej nowojorskie święto niż to organizowane przez synagogę na Eldridge Street – niezwykłe i fascynujące połączenie kultur tych trzech bardzo różnych społeczności.

25 czerwca Parada Równości (NYC Pride)

jak co roku jedna z najbardziej kolorowych parad w Nowym Jorku z licznymi imprezami a nawet fajerwerkami w West Village i nad rzeką Houston.

4 lipca

4 lipca Amerykanie hucznie świętują Dzień Niepodległości. Co roku dom handlowy Macy’s, sponsor pokazu sztucznych ogni, szykuje tego dnia coś nowego. Pokazy fajerwerków zsynchronizowane są z muzyką wybraną w internetowym plebiscycie przez nowojorczyków. Tu jest więcej informacji skąd najlepiej oglądać pokazy sztucznych ogni 

4 lipca to data innego, równie ważnego wydarzenia w Nowym Jorku ‒ konkursu jedzenia hot dogów na czas (Nathan’s Famous Hot Dog Eating Contest). W ubiegłym roku jeden z uczestników zjadł 62 hot dogi w ciągu 10 minut.

 11-12 lipca Manhattanhenge

Manhattanhenge to zjawisko w czasie którego zachód słońca zrównuje się idealnie z siatką ulic Manhattanu stwarzając niesamowite możliwości aby … zwiększyć liczbę followersów na instagramie! 😉 W tym roku będzie można oglądać w maju (29 i 30) oraz 11 i 12 lipca.

24 lipca – 18 sierpnia

To 25-lecie Tygodnia Restauracji w Nowym Jorku. Ten „tydzień” z roku na rok trwa coraz dłużej 😉 . W każdym razie jest szansa na spróbowanie dań z 350 najlepszych nowojorskich restauracji. Lista restauracji będzie podana 10 lipca także musimy poczekać na szczegóły.

28 sierpnia – 10 września US Open 

Koniec sierpnia to tez US Open czyli międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Tutaj znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć o US Open. 

1 września to Święto Pracy, a także symboliczny koniec wakacji w Stanach. Nowy Jork żegna lato bardzo hucznie, świętując przez kilka dni – bo właśnie tyle trwa Parada Karaibska (West Indian Carnival). Kilka dni imprez, koncertów i tańców na świeżym powietrzu ‒ do około 3 nad ranem. Karaibska Parada odbywa się na Manhattanie i na Brooklynie. Warto udać się na Brooklyn, do Crown Heights, które zamieszkuje największa grupa tutejszej karaibsko-amerykańskiej społeczności.

Od maja do 20 września – Kino pod chmurką

W całym mieście odbywają się darmowe pokazy filmów. Najlepsze miejsca do oglądania to Brooklyn Bridge Park (kino z widokiem na panoramę Manhattanu) oraz Bryant Park, Central Park i Coney Island. Przynieś koc, przekąski i napoje.

Lato 2017 w Nowym Jorku – koncerty

Czy lubisz któregoś z tych muzyków: Billy Joel, Iron Maiden, Lorde, Wu-Tang Clan, Kendrick Lamar, Descendents, Thursday, Franz Ferdinand, Lisa Loeb, Hall and Oates? Jeżeli tak to dobrze bo tego lata mają koncerty w Nowym Jorku. I niektórzy wystąpią za darmo. Good Dokładna lista koncertów to Morning America Summer Concert , bilety na Koncerty płatne tu.

Największe darmowe wydarzenie latem to Summerstage – seria koncertów, odczytów i imprez tanecznych w 16 nowojorskich parkach. Ważne: wstęp na większość koncertów jest darmowy, ale miejsca dostępne na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Kolejna fajna lista koncertów organizowana jest przez Lincoln Center. Mamy Midsummer Night Swing, lekcje tańca i potańcówka pod gwiazdami (płatne, od 27 czerwca do 15 lipca). Kolejny cykl to Out of Doors obejmuje muzykę, taniec, spotkania z muzykami, pokazy – i wszystkie za darmo. Od lipca rusza też Lincoln Center Festival – dwa tygodnie występów 50 artystów z całego świata.

Porozmawiajmy :)