Zniżki na bilety wstępu

W Nowym Jorku jest kilka firm oferujących zniżki na bilety wstępu i ich oferty różnią się znacznie nie tylko pod względem ceny.

New York Pass nadal uważam za najbardziej atrakcyjny cenowo (daje nam największe oszczędności), New York Explorer Pass jest najlepszy dla osób lubiących swobodę.

Ale po kolej:

1. New York City Explorer Pass

Karnet jest najlepszy dla osób lubiących większą swobodę, nie lubiących dokładnie planować. Możesz wybrać z listy 54 różnych atrakcji. Wystarczy wybrać tylko 3 atrakcje aby otrzymać zniżkę, a bilety możesz przechowywać w smartfonie. Kupując karnet – kupujemy bilety (nie musimy wymieniać karnet na bilety wystarczy pokazać bilet w telefonie)

Łatwo, wygodnie + oszczędności czasu i pieniędzy są już przy zakupie nawet jednego biletu

Ceny passow: od $77 za 3 atrakcje do $180 za 10 atrakcji.

Rekomendacja: Dla osób które nie nastawiają się na intensywne zwiedzanie, odwiedzających Nowy Jork ponownie, nie lubiących planować zbyt dokładnie. Dobra opcja dla osób lubiących zabezpieczyć się w przypadku zmian pogodowych lub zmian w planie podróży.

Korzystając z karnetu zaoszczędzimy od 25%-35% w zależności od wybranych atrakcji. Plus omijasz kolejki do atrakcji. Karnet jest wygodny ponieważ wystarczy wydrukować i pokazać w kasie / przy wejściu dany bilet.

Z dostępnych, „gotowych” Package Deals najlepiej wybrać: Land & Sea (Empire State Building, Top of the Rock, Landmark Cruise) – oszczędności $31 (za każdy pass)

Zniżki na bilety wstępu

2. CityPASS 

Karnet daje dostęp do 6 nowojorskich atrakcji (w nawiasie podałam ceny biletów do atrakcji):

 1. Empire State Building ($34)
 2. MET ($25) – od 1 marca 2018 r muzeum zniosło zasadę “płacisz ile chcesz”(ang pay-as-you-wish)
 3. American Museum of Natural History (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara od $1 do $27)
 4. Guggenheim Museum ($25) ALBO Top of the Rock ($34);
 5. Statue of Libery and Ellis Island ($18,5) ALBO Circle Line Sightseeing Cruises ($37)
 6. 9/11 Museum ($26) ALBO Intrepid Sea, Air i Space Museum ($33).

Ceny passów: $122 dla dorosłych, $98 dla młodzieży (6 – 17).

Karnet jest ważny przez 9 dni od pierwszego użycia (wejścia do pierwszej atrakcji) i przez rok od daty zakupu. Oszczędzamy 43%, prawdziwe oszczędności 34%  (albo 42 dolary) 

Rekomendacja:  oszczędności nie są duże i tylko pod warunkiem że zobaczymy wszystkie atrakcje.

3. New York Pass

New York Pass oferuje wejścia do 100 różnych atrakcji. W tym kilka interesujących wycieczek takich jak Central Park na Rowerze, Gospel, wycieczka po studio NBC , wycieczki kulinarne i inne piesze wycieczki po mieście. Można kupić pass na 1, 2, 3, 5, 7 albo 10 dni.

Ceny pass’ów wahają się od $109 za 1 dzień do $320 za 10 dni.

Karnety bardzo często są sprzedawane ze zniżką około 20% zniżki. Ponieważ karnety są ważne przez cały rok warto kupić z wyprzedzeniem i dodatkowo zaoszczędzić.

Rekomendacja: Zdecydowanie największe oszczędności – zwłaszcza jak nastawiasz się na intensywne zwiedzanie. Zwłaszcza warto jeżeli odwiedzasz Nowy Jork po raz pierwszy i chcesz zobaczyć „wszystko” albo „jak najwięcej”. Opłaca się już jeżeli zobaczysz 2 atrakcje dziennie, najbardziej opłaca się opcja 5 – 7 dniowa.

Oszczędności mogą wynieść od 75$ (przy jednodniowej karcie) do $750 przy 10 dniowej! Zdecydowanie WARTO plus omijasz kolejki do większości atrakcji.

Podsumowując:

4. New York Pass jest najbardziej opłacalny ale jest to najlepsza opcja dla osób lubiących zwiedzać intensywnie.

Jeżeli nastawiasz się na spokojniejsze zwiedzania a nie chcesz przepłacać kup City Pass albo New York City Explorer Pass – unikniesz kolejek plus zaoszczędzisz około 25-35% na każdym karnecie.

Kiedy kupować pasy?

Wszystkie pasy są ważne przez rok od daty zakupu – biorąc pod uwagę ze ceny atrakcji w Nowym Jorku tylko rosną raczej lepiej kupić wcześniej. Wyjątek stanowią New York Pass – te karnety bardzo często mają 20% zniżki – wtedy warto jest kupić aby dodatkowo zaoszczędzić.

18 comments

 1. Hej,
  nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że w New York City Explorer Pass dodano opcję z 9/11 Memorial & Museum. Chyba, że pomieszałem i to inne 9/11 (bo chyba są 2, tak? Museum i Tribute?). W każdym razie Museum jeszcze z miesiąc temu nie było 🙂 Tym lepiej dla mnie, bo wszelkie wątpliwości w sprawie zakupu NYC Explorer Pass właśnie zniknęły (zakładając, że nie pomieszałem) 🙂

 2. Czy w ramach karnetów można wejść kilka razy do tej samej atrakcji? Np. na Emipre State Building chciałabym wjechać w dzień i drugi raz na zachód słońca:)

  • Hey, jeżeli chodzi o Empire State Building – ostatnio jak byliśmy, kupiliśmy CityPass – zezwalał na wejście na górę 2 razy, w ciągu dnia i wieczorem/w nocy 🙂

 3. Szanowna Pani Magdo, dziękuję za tak dużą liczbę szczegółów w książce i na blogu, dodałabym że w City Explorerze nie ma już wejścia na ESB. Pozdrawiam serdecznie!

 4. Przepraszam, miałam jeszcze otwarty NYC Sightseeing Pass, to tam ESB jest wyłączone. Dziękuję za informację. Pozdrawiam!

 5. Bardzo pomocny post!! Ale zastanawia sie czy w city Explorerze nadal trzeba umawiac sie na konkretna godzine na atrakcje? Czy wtedy wchodzimy specjalna kolejka o dowolnej porze?
  Pozdrawiam
  paula

 6. Jak wyglada rezerwacja miejscowej z NYC pass? Jest opcja aby rezerwować ale nie kupować biletów – np. Na Statuę Wolności?:)

Porozmawiajmy :)