Zniżki na bilety wstępu

Ostatnio o karnetach zniżkowych (tzw. pass-ach) pisałam ponad dwa lata temu. A w tym czasie bardzo dużo się zmieniło, są nowe oferty i zniżki na bilety wstępu  … także najwyższy czas na aktualizacje. Zapraszam!

W Nowym Jorku są trzy firmy oferujące zniżki na bilety wstępu i ich oferty różnią się nie tylko pod względem ceny.

New York Pass nadal uważam za najbardziej atrakcyjny cenowo ale CityPASS (który wcześniej straszliwie krytykowałam, ze trochę naciąganie) zmienił ofertę i wprowadził nowy produkt CP3. Obie nowe oferty są warte rozważania.

Ale po kolej:

1. CityPASS 

Karnet daje dostęp do 6 nowojorskich atrakcji (w nawiasie podałam ceny biletów do atrakcji):

  1. Empire State Building Experience ($49)
  2. MET (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara od $1 do $25) ORAZ the Cloisters (muzeum można zwiedzać z biletem do MET)
  3. American Museum of Natural History (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara od $1 do $27)
  4. Guggenheim Museum ($25) ALBO Top of the Rock ($34);
  5. Statue of Libery and Ellis Island ($18,5) ALBO Circle Line Sightseeing Cruises ($37)
  6. 9/11 Museum ($26) ALBO Intrepid Sea, Air i Space Museum ($33).

Ceny passów: $122 dla dorosłych, $98 dla młodzieży (6 – 17).

Karnet jest ważny przez 9 dni od pierwszego użycia (wejścia do pierwszej atrakcji) i przez rok od daty zakupu. Oszczędności podane na stronie: $83-$89. Faktyczne oszczędności: $33 czyli 27%

Rekomendacja:  oszczędności nie są duże i tylko pod warunkiem że zobaczymy wszystkie atrakcje. Moim zdaniem nie warto. Poniższe dwa karnety oferują lepsze zniżki.

Zniżki na bilety wstępu

2. New York City Explorer Pass

Nie było dużo zmian jeżeli chodzi o ten karnet. Nadal jest to najlepszy dla osób lubiących większą swobodę, nie lubiących dokładnie planować. Możesz wybrać z listy 54 różnych atrakcji. Wystarczy wybrać tylko 3 atrakcje aby otrzymać zniżkę, a karnety możesz przechowywać w smartfonie.

Ceny passow: od $77 za 3 atrakcje do $180 za 10 atrakcji.

Rekomendacja: Dla osób które nie nastawiają się na intensywne zwiedzanie, odwiedzających Nowy Jork ponownie, nie lubiących planować zbyt dokładnie. Dobra opcja dla osób lubiących zabezpieczyć się w przypadku zmian pogodowych lub zmian w planie podróży.

Korzystając z karnetu zaoszczędzimy od 25%-35% w zależności od wybranych atrakcji. Plus omijasz kolejki do atrakcji. Karnet jest wygodny ponieważ wystarczy wydrukować i pokazać w kasie / przy wejściu dany bilet.

Z dostępnych, „gotowych” Package Deals najlepiej wybrać: Land & Sea (Empire State Building, Top of the Rock, Landmark Cruise) – oszczędności $31 (za każdy pass)

Zniżki na bilety wstępu

3. New York Pass

New York Pass oferuje wejścia do 80 różnych atrakcji. W tym kilka interesujących wycieczek takich jak Central Park na Rowerze, Gospel, wycieczka po studio NBC , wycieczki kulinarne i inne piesze wycieczki po mieście. Można kupić pass na 1, 2, 3, 5, 7 albo 10 dni.

Ceny pass’ów wahają się od $109 za 1 dzień do $320 za 10 dni.

Karnety bardzo często są sprzedawane ze zniżką około 20% zniżki. Ponieważ karnety są ważne przez cały rok warto kupić z wyprzedzeniem i dodatkowo zaoszczędzić.

Rekomendacja: Zdecydowanie największe oszczędności – zwłaszcza jak nastawiasz się na intensywne zwiedzanie. Zwłaszcza warto jeżeli odwiedzasz Nowy Jork po raz pierwszy i chcesz zobaczyć „wszystko” albo „jak najwięcej”. Opłaca się już jeżeli zobaczysz 2 atrakcje dziennie, najbardziej opłaca się opcja 5 – 7 dniowa.

Oszczędności mogą wynieść od 75$ (przy jednodniowej karcie) do $750 przy 10 dniowej! Zdecydowanie WARTO plus omijasz kolejki do większości atrakcji.

Podsumowując:

4. New York Pass jest najbardziej opłacalny ale jest to najlepsza opcja dla osób lubiących zwiedzać intensywnie.

Jeżeli nastawiasz się na spokojniejsze zwiedzania a nie chcesz przepłacać kup City Pass albo New York City Explorer Pass – unikniesz kolejek plus zaoszczędzisz około 25-35% na każdym karnecie.

Kiedy kupować pasy?

Wszystkie pasy są ważne przez rok od daty zakupu – biorąc pod uwagę ze ceny atrakcji w Nowym Jorku tylko rosną raczej lepiej kupić wcześniej. Wyjątek stanowią New York Pass – te karnety bardzo często mają 20% zniżki – wtedy warto jest kupić aby dodatkowo zaoszczędzić.

2 comments

  1. Hej,
    nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że w New York City Explorer Pass dodano opcję z 9/11 Memorial & Museum. Chyba, że pomieszałem i to inne 9/11 (bo chyba są 2, tak? Museum i Tribute?). W każdym razie Museum jeszcze z miesiąc temu nie było 🙂 Tym lepiej dla mnie, bo wszelkie wątpliwości w sprawie zakupu NYC Explorer Pass właśnie zniknęły (zakładając, że nie pomieszałem) 🙂

Porozmawiajmy :)