Zniżki na bilety wstępu

Ostatnio o karnetach zniżkowych (tzw. pass-ach) pisałam ponad dwa lata temu. A w tym czasie bardzo dużo się zmieniło, są nowe oferty i zniżki na bilety wstępu  … także najwyższy czas na aktualizacje. Zapraszam!

W Nowym Jorku są trzy firmy oferujące zniżki na bilety wstępu i ich oferty różnią się nie tylko pod względem ceny.

New York Pass nadal uważam za najbardziej atrakcyjny cenowo ale CityPASS (który wcześniej straszliwie krytykowałam, ze trochę naciąganie) zmienił ofertę i wprowadził nowy produkt CP3. Obie nowe oferty są warte rozważania.

Ale po kolej:

1. CityPASS – wersja podstawowa

Karnet daje dostęp do 6 nowojorskich atrakcji (w nawiasie podałam ceny biletów do atrakcji):

 1. Empire State Building Experience ($49)
 2. MET (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara od $1 do $25) ORAZ the Cloisters (muzeum można zwiedzać z biletem do MET)
 3. American Museum of Natural History (muzeum można zwiedzać płacąc symbolicznego dolara od $1 do $27)
 4. Guggenheim Museum ($25) ALBO Top of the Rock ($34);
 5. Statue of Libery and Ellis Island ($18,5) ALBO Circle Line Sightseeing Cruises ($37)
 6. 9/11 Museum ($26) ALBO Intrepid Sea, Air i Space Museum ($33).

Ceny passów: $122 dla dorosłych, $98 dla młodzieży (6 – 17).

Karnet jest ważny przez 9 dni od pierwszego użycia (wejścia do pierwszej atrakcji) i przez rok od daty zakupu. Oszczędności podane na stronie: $83-$89. Faktyczne oszczędności: $33 czyli 27%

Rekomendacja: chociaż oszczędności nie są astronomiczne to warto zakupić. Karnet jest odpowiedni dla osób ceniących elastyczność, dodatkowo kupując karnet omijasz kolejki do niektórych atrakcji –oszczędzasz czas nie przepłacając za atrakcje.

2. C3 CityPASS!– nowa oferta 

Do wyboru są trzy atrakcje z następujących (w nawiasie podałam biletów jeżeli są kupione osobno)

 1. The Empire State Building Experience ($49)
 2. Top of the Rock Obserwator Deck ($34)
 3. American Museum of Natural History (od $1 do $27)
 4. 9/11 Memorial & Museum ($26)
 5. Statue of Liberty & Ellis Island ($18.5)
 6. The Metropolitan Museum of Art (od $1 do $25)
 7. Circle Line Sightseeing Cruises ($37)
 8. Intrepid Sea, Air & Space Museum ($33)
 9. Guggenheim Museum ($25)
 10. Hornblower Sightseeing Cruises ($30)

Ceny passów: $74 dla dorosłych, $54 dla młodzieży (6 – 17).

Rekomendacja: Oszczędność faktycznie +/- 25% – znowu oszczędności nie są olbrzymie ale po co przepłacać☺ Na zobaczenie wszystkich 3 trakcji mamy 9 dni. Karnet jest ważny przez rok. Warto zakupić jeżeli wiesz dokładnie jakie trzy atrakcje chcesz zobaczyć.

Zniżki na bilety wstępu

3. New York City Explorer Pass

Nie było dużo zmian jeżeli chodzi o ten karnet. Nadal jest to najlepszy dla osób lubiących większą swobodę, nie lubiących dokładnie planować. Możesz wybrać z listy 54 różnych atrakcji. Wystarczy wybrać tylko 3 atrakcje aby otrzymać zniżkę, a karnety możesz przechowywać w smartfonie.

Ceny passow: od $77 za 3 atrakcje do $180 za 10 atrakcji.

Rekomendacja: Dla osób które nie nastawiają się na intensywne zwiedzanie, odwiedzających Nowy Jork ponownie, nie lubiących planować zbyt dokładnie. Dobra opcja dla osób lubiących zabezpieczyć się w przypadku zmian pogodowych lub zmian w planie podróży. Obecnie New York Explorer daje bardzo podobne oszczędności do CitiPass.

Korzystają z obu pasów zaoszczędzimy od 25%-35% w zależności od wybranych atrakcji. Który pass więc wybrać? To zależy jakie atrakcje chce się zobaczyć. Największa różnica jest w tym, ze CityPass ma wejście do muzeum 9/11 a New York Explorer do Museum of Modern Art.

Z dostępnych, „gotowych” Package Deals najlepiej wybrać: Land & Sea (Empire State Building, Top of the Rock, Landmark Cruise) – oszczędności $31 (za każdy pass)

Zniżki na bilety wstępu

4. New York Pass

New York Pass oferuje wejścia do 80 różnych atrakcji. W tym kilka interesujących wycieczek takich jak Central Park na Rowerze, Gospel, wycieczka po studio NBC , wycieczki kulinarne i inne piesze wycieczki po mieście. Można kupić pass na 1, 2, 3, 5, 7 albo 10 dni.

Ceny pass’ów wahają się od $109 za 1 dzień do $320 za 10 dni.

Karnety bardzo często są sprzedawane ze zniżką około 20% zniżki. Ponieważ karnety są ważne przez cały rok warto kupić z wyprzedzeniem i dodatkowo zaoszczędzić.

Rekomendacja: Opcja warta rozważenia jak nastawiasz się na intensywne zwiedzanie. Warta rozważenie jak zwiedzasz Nowy Jork po raz pierwszy i chcesz zobaczyć „wszystko” albo „jak najwięcej”. Opłaca się już jeżeli zobaczysz 2 atrakcje dziennie, najbardziej opłaca się opcja 5 – 7 dniowa.

Oszczędności mogą wynieść od 75$ (przy jednodniowej karcie) do $750 przy 10 dniowej! Zdecydowanie WARTO plus omijasz kolejki do większości atrakcji.

Podsumowując:

4. New York Pass jest najbardziej opłacalny ale jest to najlepsza opcja dla osób lubiących zwiedzać intensywnie.

Jeżeli nastawiasz się na spokojniejsze zwiedzania a nie chcesz przepłacać kup City Pass albo New York Explorer – unikniesz kolejek plus zaoszczędzisz około 25-35% na każdym karnecie. Uwaga CityPASS ma wejście do muzeum 9/11 a 3. New York City Explorer Pass ma o wiele więcej atrakcji ale nie ma wejścia to tego muzeum.

Kiedy kupować pasy?

Wszystkie pasy są ważne przez rok od daty zakupu – biorąc pod uwagę ze ceny atrakcji w Nowym Jorku tylko rosną raczej lepiej kupić wcześniej. Wyjątek stanowią New York Pass – te karnety bardzo często mają 20% zniżki – wtedy warto jest kupić aby dodatkowo zaoszczędzić.

Porozmawiajmy :)