Transport z lotnisk Nowego Jorku

Trudno uwierzyć, ze dopiero teraz opisuję na blogu Transport z lotnisk Nowego Jorku. Wydawało mi się, ze jest sporo informacji i nie ma się co powtarzać. Ale myślę, ze kilka porad praktycznych czego unikać zawsze się przyda. Komentarze i porady – jak zawsze bardzo mile widziane – piszcie proszę jeżeli o czymś zapomniałam.

LOTNISKO JFK (JOHN F. KENNEDY INTERNATIONAL AIRPORT)

Lotnisko JFK znajduje się w południowo-wschodniej części Nowego Jorku, w dzielnicy Queens. Jest oddalone od centrum Manhattanu o około 25 km.

Taksówki

Dojazd taksówką do Manhattanu z lotniska zajmuje około 45-60 minut w zależności od natężenia ruchu. Koszt przejazdu do dowolnego miejsca na Manhattanie jest ryczałtowany i wynosi 52 dolary (stała opłata) + oplata za przejazd tunelem* (8 dolarów) + napiwek (15-20%). W praktyce zapłacimy więc około 70 dolarów. Podróż w przeciwną stronę, z Manhattanu na lotnisko Nowy Jork (JFK), kosztuje już według wskazań licznika. Cennik dostępny na stronie: YellowTaxi.

Dojazd z/na Brooklyn jest według wskazań taksometru i wynosi od 45 dolarów (w okolice Coney Island) do 65 dolarów (Downtown Brooklyn). Koszt dojazdu do Queens, Bronx zależy również od wskazań licznika.

*Opłaty za przejazd: przejazd przez mosty (Williamsburg, Manhattan, Brooklyn i Queensboro) jest bezpłatny, natomiast przejazd przez tunele na Manhattan (Queens-Midtown, Hugh L Carey) kosztuje 8 dolarów.

Uwaga Przy wyjściu z lotniska stoją właściciele „prywatnych” samochodów i zaczepiają podróżujących oferując im transport. Nie korzystaj z ich usług. Każda znana mi osoba, która skorzystała z ich transportu, zapłaciła więcej niż za przejazd oficjalną, żółtą taksówką. Zignoruj prywatnych przewoźników i przejdź to postoju żółtych taksówek.

Busiki

Jest kilku przewoźników, którzy przewożą podróżnych na Manhattan. Przykładowo Ekspresowy prywatny busik JFK Airport Transportation (Go Airlink New York) dojeżdża z JFK na Manhattan / Brooklyn. Koszt przejazdu tym autobusem w jedna stronę wynosi około 17 dolarów.

Metro

Metro to najtańszy, ale najwolniejszy sposób dotarcia na Manhattan. Z lotniska, należy skorzystać z AirTrain (bilet kosztuje 5 dolarów, płatne przy wyjściu) do Jamaica Station, a następnie przesiąść się do metra linii E, J lub Z (lub Long Island Rail Road), bądź dojechać Howard Beach a następnie przesiąść się do metra linii A. Należy założyć na podroż mniej więcej od godziny do półtorej godziny. Koszt jednego przejazdu metrem to 2,75 dolary (w tej notce przeczytaj czy warto kupić nielimitowane bilety na metro)
Uwaga Linia E z uwagi na najmniejszą liczbę przystanków pozwala dojechać na Manhattan najszybciej.

Long Island Rail Road (LIRR)

Jadąc z lotniska, skorzystaj z AirTrain (5 dolarów, płatne przy wyjściu) do Jamaica Station. Stamtąd pociąg LIRR do Penn Station na Manhattanie albo Atlantic Terminal na Brooklynie. Dojazd zajmuje około 30 minut (licząc od stacji do stacji LIRR). Przejazd w jedną stronę kosztuje od 7,50 do 10 dolarów.

Podsumowanie

Transport z lotnisk Nowego Jorku

 

Transport z lotnisk Nowego Jorku

NEWARK LIBERTY INTERNATIONAL AIRPORT

Taksówki

Opłata za taksówkę z lotniska Newark wynika ze wskazań licznika, a więc dojazd na Manhattan wyniesie około 45-60 dolarów (plus opłaty i napiwek). Będziesz musiał zapłacić $15 aby dostać się do Nowego Jorku przez tunele (Lincoln bądź Holland Tunnel). Wliczając 15-20% napiwku wszystko powinno zamknąć się w kwocie około 70-90 dolarów.

Metro / kolej

NJ Transit kursuje pomiędzy Newark (EWR) a Penn Station na Manhattanie. Koszt przejazdu wyniesie 13 dolarów w jedną stronę. Podróż trwa 25 minut. Pociąg odjeżdża co 20-30 minut od około 4:20 rano do około 01:40 w nocy.

Autobus

Ekspresowy autobus z lotniska Newark Liberty dojeżdża do Port Authority, Bryant Park i Grand Central Terminal w Midtown (bilet kosztuje 16 dolarów w jedną stronę). Podroż zajmie 45 minut. Autobusy odjeżdżają co 15 minut od 6:45 rano do 23:15 (co pół godziny od 4:45 rano do 6:45 rano a 23:15 i 1:15 rano).

Opcja budzetowa (z przesiadka) – polecona przez czytelnika 

Z lotniska autobus 62 do Newark Penn Station za $1,6 (rozkład http://www.njtransit.com/pdf/bus/T0062.pdf)
– z Newark Penn Station jedziemy Path Rail System ($2.75) bezpośrednio do WTC (linia czerwona) (mapka http://www.panynj.gov/photo/path/PATH_system_map.jpg)

Transport z lotnisk Nowego Jorku

46 comments

 1. Ja dwa tygodnie temu z Manhattanu na JFK dojechałam taksówką w 35 minut, bo tak się ładnie ruch uliczny ułożył. Z kolei miesiąc temu z JFK na Manhattan chyba 45 minut jechałam taksówką. Zapłaciłam w obie strony podobnie, mimo że raz z flat fare, a raz z taksometrem.

 2. Pociąg odjeżdża co 20-30 minut od 4:20 rano do około 01:40 rano.

  Nie wkradł się tutaj jakiś błąd? Jeżeli jeździ w godzinach 1:40-4:20 rano, to warto zmienić kolejność godzin, bo ja siedziałem i zastawiałem się przez dobrą minutę, jak zegar wyglądałby, idąc w drugą stronę. :>

  • Ale tu raczej chodziło o to, że od 4:20 rano pociąg zaczyna kursować, później jeździ przez cały dzień, wieczór aż do 1:40..następnie ma przerwę i znowu zaczyna kursować od 4:20 🙂 ja to tak zrozumiałam 😉

 3. Madziu wczoraj o takim topicu myślałam..czytasz w moich myślach..dodaje do ulubionych ? Trzymam kciuki za Warszawę czekając na Nowy Jork ?

 4. My w październiku za kurs 79th zachodnia do JFK zaplacilsmy 58$ taxi złapane na machinecie …czas 40min…..Za to podróż JFK 79th W airtrain +metro koszt $20(było nas 3:)) czas 1.5h..bo nie doczytalismy u LTS że istnieje local /express…???…wtedy nie było nam do śmiechu ????

 5. Mam pytanko ! 🙂 W połowie kwietnia wybieram się do NY i zastanawiam się jak wyglądają ceny taksówek Ubee, działają one w NY ? Opłaca się z nich korzystać ?

  Z góry dzięki!

  • To tak jest dużo stron o Nowym Jorku które rekomendują Uber -ponieważ firma płaci 20 dolarów za każdą rekomendacje i daje tez 20 dolarów zniżki dla osób korzystających z aplikacji po raz pierwszy. Wydaje się ze nie ma w tym nic złego… ale niestety ceny przejazdu wahają się bardzo. Koszt przejazdu zależy od pogody, pory dnia i etc. Ja nie lubię tej nieprzewidywalności Ubera. Wiele osób w NY skarżyło się ze zapłaciło kilka setek dolarów za przejazd który powinien kosztować kilkadziesiąt dolarów zwykłą taksówką. Także Uber to jest taka trochę loteria. Ja sama w Nowy Rok wracałam z Manhattanu na Brooklyn i zapłaciłam 300+ dolarów. Dlatego ja nie rekomenduje tej opcji ponieważ boje się ze ktoś może mieć podobne zle doświadczenie.

    • Gosia na Astorię polecam skorzystać z firm taksówkowych takich jak: Enrico (ale do nich często ciężko się dodzwonić) albo Ecua. Chyba jeszcze jakieś są (poszukaj na google) Koszt z JFK to $35 (stałe) + tip. Sprawdzone w zeszłym roku przeze mnie a później przez znajomych 🙂 Dla pewności możesz zapytać przy rezerwacji czy taka jest cena cały czas. Za Ubera koleżanka zapłaciła coś między $50-$60 (tylko że po północy)

 6. witam! mam pytabie: czy ktoś z Was mógłby powiedzieć jak najlepiej dostać się z la guardii na greenpoint? i czy ktoś ma nr tel albo wie gdzie można znaleźć taksówkę z fotelikiem dla dwuletniego dziecka? pozdrawiam

 7. Dzięki Wielkie za info!

  Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu tego niezwykłego bloga! 🙂

  Pozdrawiam,
  Albert

 8. Jak zwykle rzetelne podejscie do tematu. Super przydatny materiał. Bardzo dziękuję i do zobaczenia 03.04 w Puszczykowie:)

 9. Jest też opcja pozwalająca na ominięcie opłat za AirTrain z JFK. Wystarczy dojechać na Terminal 5, wsiąść do autobusu Q10, wysiąść przy Liberty Ave, gdzie znajduje się stacja metra Lefferts Boulevard. Na pewno jest to opcja dłuższa i mniej wygodna, ale pozwala dojechać z/na lotnisko używając tylko Metrocard 🙂

 10. Jeśli mogę zapytać, czy karta tygodniowa na metro obejmuje też te kolejkę AirTrain z lotniska JFK do stacji metra Howard Beach?
  Pozdrawiam,
  rys

 11. Lądujemy w Newarku ok. godz. 13( sobota) i musimy dostać się na Astorię (30-79 32nd St, Long Island City, NY 1110), Odpadają taksówki bo będzie nas czwórka z walizami. Nie zmieścimy się. Jak najlepiej się przemieścić. Może ktoś już miał jakieś doświadczenia:)

 12. Cześć wszystkim ! Niedługo również i ja ze znajomym wybieramy się na wycieczkę po NY. Chcemy na pewno zakupić metrocard bo zamierzamy duuuzo pozwiedzać (NY pass na 7 alno 10dni) i jak najlepiej ta kartę po przylocie wykorzystać ? Airtrain za 5 dolców i później na metro card w kierunku Manhattanu ?

 13. Warto dodać, że 1. przy wsiadaniu do Air Train należy zwrócić uwagę czy wsiada się do pociągu jeżdżącego tylko wokół lotniska czy do pociągu wyjeżdżającego poza lotnisko (dojeżdżającego do Jamaica) 2. przy wychodzeniu z metra w kierunku lotniska należy uważać na osoby proszące o oddanie im MetroCard – nie należy ich oddawać jeśli nie chce się mieć później problemów.

 14. ja lecę pod koniec kwietnia na JFK i ląduje o 20. Nie ukrywam, że w 4 osoby chętnie bym się z kimś dogadał na przejazd – wolę za nizsza cene a i ktoś sobie zarobi 🙂 Jakiś Polak tu jest tudzież ktoś kto by chciał?

 15. Pani Magdo, czy orientuje się Pani, z którego miejsca na lotnisku Newark odjeżdżają prywatne busy Go Airlink Express?
  Katarzyna

 16. […] Transport Karta na metro tygodniowa kosztuje $33, jeden przejazd metrem $2.75. Tygodniowa karta zwraca się już przy 12 przejazdach. Z mojego doświadczenia to jest bardzo dobra inwestycja jeżeli jesteś w Nowym Jorku dłużej niż 3 dni. Więcej o metrze i kartach na metro przeczytasz tu. O dojazdach z lotniska autobusami / metrem przeczytasz tu. […]

 17. Szanowna Pani Magdo, czy stała opłata żółtą taksówką z JFK na Manhattan jest taka sama (52 dolary) w godzinach nocnych czy wyższa? Będziemy jechać około godziny 22, czy może być problem z dostępnością o tej porze? Serdecznie pozdrawiam

 18. Ostatnio dużo osób lata niskokosztowym Norwegianem, który ląduje na lotnisku SWF.
  Nie miałam o tym pojęcia póki nie wykupiłam biletu. Czy ma Pani jakieś porady jak najszybciej wydostać się z tego miejsca do NYC?

Porozmawiajmy :)