Friendmas

Nazwa Friendmas pochodzi z połączenia słów Friends i Christmas, i oznacza tyle co to celebrowanie tradycyjnie rodzinnych uroczystości tyle ze z przyjaciółmi. Nasi przyjaciele często stają się naszą rodziną. Stwierdzenie zwłaszcza prawdziwe dla osób mieszkających z daleka od domu. A ze w Nowym Jorku większość osób to przyjezdni to prawie każdy obchodzi Friendmas.

My tez. W tym roku zatrzymaliśmy się u znajomych którzy mają wakacyjny domek w Hamptons. To miejsce, ulubione na plażowanie przez Nowojorczyków, jest wyjątkowo urokliwe poza sezonem. Bez korków i kolejek do restauracji.

Wiele osób myśli ze plaże Hamptons są podobne do plaż Kalifornii. Ale tak nie jest. Latem woda jest cieplejsza na wschodnim wybrzeżu a same plaże są białe.

Jeżeli kiedykolwiek wybierzesz się do Nowego Jorku na dłużej to zdecydowanie zachęcam do odwiedzenia Hamptons. W zasadzie najbardziej zachęcam do odwiedzania tego miejsca poza sezonem. Jest naprawdę pięknie.

To około 2-3 godziny jazdy kolejką kolei Long Island czy samochodem. South i East Hamptons są bardziej rodzinne, a położony trochę dalej Montauk słynie z szalonych imprez.

img_0855.jpeg

img_0843.jpeg   


  

img_0961.jpeg

5 comments

  1. Moja mama mieszka na Long Island. Spędziliśmy tam ostatnio miesiąc wakacji. Było cudownie. Ech… Szkoda że to tak daleko.

Porozmawiajmy :)