6 najromantyczniejszych miejsc w Central Parku

Kolejna notka z serii fotolog w której opisuję najbardziej fotogeniczne zakątki Nowego Jorku. Przydatna seria dla wszystkich lubiących robić zdjęcia: jak i odwiedzających Nowy Jork, jak i mieszkających tutaj. Ponieważ dawno nie było notki z tej serii to ta poniższa będzie trochę dłuższa i pokazująca szereg najbardziej malowniczych miejsc w Central Parku. Oczywiście więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie i Snapie @LittleTownShoes

6 najromantyczniejszych miejsc w Central Parku:

1 The Pond
Zacznę od małego stawu często pomijanego przez odwiedzających park. Pewno dlatego ze jest położony jest w samym rogu parku, przy 59 ulicy i 5 Alei. Schowany i prawie niewidoczny z ulicy, otoczony drzewami i kwiatami. Ten widok na spokojną tafle stawu kontrastujący z wieżowcami miasta jest naprawdę niesamowity.

2 Conservatory Water
Kręcone ty były niezliczone filmy i seriale (Plotkara, Seks w Wielkim Miescie, Śniadanie u Tiffaniego, Stuart Malutki). Nie bez powodu ten zbiornik jest ulubiony przez filmowców. Niewielkie jeziorku jest piękne i malownicze, a w wodzie odbijają się zielone liście i wysokie kamienice Upper East Side. No i oczywiście te małe zdalnie sterowane lodki idealnie wpisują się w krajobraz.

3 Belvedere Castel W Central Parku jest nawet zamek 🙂 Romantyczny i klasyczny ze spektakularnym widokiem na Turtle Pond. Ja za samym zamkiem nie przepadam ale widok z niego jest naprawdę malowniczy i dający inną perspektywę na park. IMG_8527 4. Wollman Rink Lodowisko w Central Parku to jedno z najbardziej malowniczych miejsc. Zostało otwarte w 1949 roku i od początku istnienia jest niezmiernie popularne. W dzień można podziwiać wieżowce otaczające park, a w nocy w tafli jeziora odbijają się gwiazdy. 4 Bow Bridge To nie tylko moim zdaniem najromantyczniejszy most w Central Parku, i chyba jeden z najpiękniejszych mostów żeliwnych na świecie. Jest piękny o każdej porze roku.

  Najromantyczniejszy mostek w NY?❤️   A photo posted by NYC (@littletownshoes) on

 

Tak piękne dni w parku chciałoby sie zatrzymać na dłużej? A photo posted by NYC (@littletownshoes) on

5 Bethesda Fountain Bethesda Fountain mieści się w samym sercu parku. Rzeźba, przedstawiająca anioła wód została zaprojektowana przez Emma Stebbins w 1873 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli parku oraz jednym z najbardziej popularnych miejsc spotkań w Central Parku. Miejsce wykorzystane w wielu filmach, między innymi Plotkara, Okup, Kevin sam w domu, One Fine Day.

  Bethesda Fountain & Central Park #nowyjork #nowyjorklatem A photo posted by NYC (@littletownshoes) on

 13 comments

  1. Ktoś będzie na święta w NYC? Jadę do kolegi i nie chcę codziennie go męczyć o zwiedzanie ze mną, dlatego szukam kompanów do wspolnych spacerów 🙂

  2. Witam ponownie, ciekawią mnie te pływające łódki po parku, zakładam że można sobie taką wynająć, możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

  3. Mam pytanko 🙂 Czy Central Park mozna zwiedzic na rowerze? Czy jest mozliwosc wynajecia rowerow miejskich gdzies w okolicy?

Porozmawiajmy :)