Nowy Jork 10 Dni Intensywnego Zwiedzania

Nowy Jork 10 dni – zwiedzanie z karnetem zakończone! Zgodnie z obietnicą podsumowanie co widziałam i co rekomenduję a co nie do końca☺

Po pierwsze, muszę się przyznać, ze zdecydowałam się użyć karnetów zniżkowych po raz pierwszy dopiero teraz, czyli po siedmiu latach mieszkania w Nowym Jorku… wynikało to z tego, ze mam podejście typowego sceptyka do wszelkiego rodzaju promocji i zniżek. Nauczona doświadczeniem, ze nie ma darmowych lunchy patrzyłam na tego typu oferty z przymrużeniem oka.

Ale z racji licznych pytań na blogu przeliczyłam teoretyczne oszczędności i faktycznie … opłaca się. (porównanie różnych karnetów znajdziecie tutaj). W tej poniższej notce jest dużo obliczeń – ale jako „umysł ścisły” i jeżeli ktoś mi mówi, ze oszczędzam, to ja muszę dokładnie wiedzieć ile i kiedy.
Także trochę cyferek i obliczeń poniżej.

Po spróbowaniu potwierdzam, faktycznie zwiedzanie z karnetem jest tańsze. Opłaca się nawet przy zwiedzaniu tak jak ja na spokojnie, mając zajęcia w szkole wieczorami.

A z pewnością bardzo opłacalny zakup dla odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy i chcących zobaczyć jak najwięcej albo wszystkie najważniejsze atrakcje.

Kupując karnet należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Karnet jest aktywowany przy pierwszym użyciu. Przykładowo, jeżeli użyjesz karnet w poniedziałek to dwudniowy karnet wygaśnie we wtorek o dwunastej w nocy. Nie ma znaczenie o której w poniedziałek aktywujesz karnet – czyli należy zacząć zwiedzanie od rana ☺

2. Zapisz numer swojego karnetu od razu po zakupie, w przypadku zgubienia karnetu otrzymasz nowy ale musisz podać numer.

3. Zaplanuj zwiedzanie zanim aktywujesz karnet. Bardzo przydaje się mapa z atrakcjami. Im lepiej zaplanujesz tym więcej zaoszczędzisz. Poniższe propozycje zostały opracowane na podstawie bliskości atrakcji tak aby nie marnować czasu na dojazdy.

4. Wszystkie wycieczki wymagają wcześniejszej rezerwacji. Mi udawało się zarezerwować tylko z jednodniowym wyprzedzeniem ale pewno z tym może być rożnie. Wycieczki trzeba rezerwować z kartą kredytową – należy podać numer karty i nie będzie ona obciążana jeżeli przyjdziecie na wycieczkę.

5. Na wszystkie wycieczki przyjeżdżaj 15 minut wcześniej – ja niestety spóźniłam się na jedna 5 minut i niestety już nie mogliśmy znaleźć przewodnika.

Ja wybrałam następujące atrakcje. Pominęłam niektóre, na których byłam już wiele razy, przykładowo jak Ellis Island czy Central Park Tours. A z drugiej strony odwiedziłam muzea mniej turystyczne, które nie będą pewnie na liście osób odwiedzających Nowy Jork po raz pierwszy.
Aby nie być gołosłownym poniżej kalkulacje kosztow i oszczędności ☺

Dzień 1
9/11 Museum & Memorial $24
Wall Street Walks $25
Fraunces Tavern Museum $7
Museum of American Finance $8

Dzień 2
On Location Tour $32
Sex museum $17.5
Empire State Building $32
New York Skiride $42

Dzień 3
Intrepid Sea, Air $24
Circle Line Downtown Cruises $40

Dzień 4
SoHo-Little Italy Chinatown Walking Tour $35
Museum at Elbridge Street & Tour $12
New Museum $16

Dzień 5
The Metropolitan Museum of Art $1 – 25
Solomon Guggenheim Museum $25

Dzień 6
Rockefeller Center Tour $17
Top of the Rock $30

Dzień 7
Radio City Music Hall Stage Door Tour $27
MoMA $25

Dzień 8
Whitney Museum of American Art $22
HighLine Walking Tour $35

Dzień 9
Paley Center for Media $10
Greenwich Village Walking Tour $35
Madison Square Garden Tour $35

Dzień 10
Food on Foot Tours $49
Inside Broadway Tour $35

Ceny biletów                        $721
Koszt karnetu na 10 dni    $280
Oszczędności                       $441

Dziesięć dni zwiedzania jest intensywne. I jak widzicie miałam coraz mniej energii na koniec:) Ale nawet przy takim zwiedzaniu przez tylko kilka godzin dziennie oszczędności są naprawdę znaczące.

Jeżeli bym planowała zwiedzanie dla osoby odwiedzającej Nowy Jork po raz pierwszy to wybrałabym takie przykladowe atrakcje na 5 dni:

Dzień 1
Statue of Liberty and Ellis Island Immigration Museum $18
9/11 Museum & Memorial $24
Wall Street Walks $25

Dzień 2
Intrepid Sea, Air $24
Circle Line Downtown Cruises $40
Empire State Building $32

Dzień 3
Central Park Bike Tour and Rentals $45
The Metropolitan Museum of Art $1 – $25
Solomon R. Guggenheim Museum $25

Dzień 4
MoMA $25
Inside Broadway Tour $35
Rockefeller Center Tour $17
Top of the Rock $30

Dzień 5
Whitney Museum of American Art $22
HighLine Walking Tour $35
Madison Square Garden Tour $27

Ceny biletów                      $449
Koszt karnetu na 5 dni    $203
Oszczędności              $245

Jeżeli jesteście we dwójkę bądź z rodziną to naprawdę oszczędności robią się bardzo duże.

Wycieczki są dość krótkie z reguły półtoragodzinne – dwugodzinne – i bardziej dla osób które odwiedzają Nowy Jork po raz pierwszy. Zdecydowanie najlepsza moim zdaniem była wycieczka po Rockefeller Center.

NewYorkTour1 ma fajnych przewodników, z reguły początkujących aktorów z Broadwayu – także fajnie przejść się z osobami, które znają Broadway nie tylko z książek ale pracują tam na co dzień. Wszystkie najfajniejsze atrakcje opisze stopniowo na blogu.

18 comments

 1. Takie zwiedzanie ma sens, masz określoną ilość czasu i chcesz go “wycisnąć”, a przy okazji nie zbankrutować. Świetnie to wszystko opisałaś i podsumowałaś 🙂
  A ja właśnie wyciskam z siebie siły i poty podczas równie intensywnego, jak Twoje, zwiedzania St. Petersburga.
  🙂

 2. Super post! jestem w trakcie opracowywanie podróży do Stanów i pomogłaś mi niesamowicie!!! :):):) a bloga przeczytałam już od deski do deski, boski!!! och, jak dobrze że na Ciebie trafiłam 🙂 pozdrawiam!!Ania

 3. Przepiękny artykuł. Z pewnością mi sie przyda.
  Powiedz proszę czy powyższe ceny to bilety wstępu do atrakcji? Czy stanowia minimalnym koszt wstępu dla jednej osoby do każdej z nich? Właśnie układam plan zwiedzania no i budżet tez niestety stanowi ważny element układanki. Czy może karnety gdzieś obejmują dodatkowe wycieczki lub przewodników, których standardowe bilety nie obejmują?
  Serdecznie pozdrawiam.

  • Tak dokładnie. Te ceny to minimalne ceny biletów. Karnety obejmują dodatkowe wycieczki z przewodnikami. Ogólnie w cenę karnetu jest wliczone 80 różnych atrakcji i wycieczek.

 4. Świetny artykuł, dziękuję! Mam jeszcze pytanko: czy przez “wycieczki” rozumiesz tylko “walking tours” czy również np. rejs stateczkiem wokół Manhattanu. Za chwilę się wybieramy, mamy wykupiony 10-dniowy pass i wszelkie praktyczne informacje są na wagę złota 🙂

 5. Cześć Magda ! Zainteresowalo mnie to zdanie :
  “Jeżeli zdecydujesz się kupić karnet to kupuj przez moją stronę, później napisz do mnie i pomogę opracować plan zwiedzania. <3"

  Co dokładnie masz na myśli ? Czy można zakupić NYPASS przez Twoja stronę ? Pomagasz przy ułożeniu planu ?

  Druga sprawa. Nie mając karty kredytowej a polska kartę debetową z eurobank czy innego banku, mogę zarezerwować wycieczkę czy rower na podróż po Central Parku ?
  Pozdrowionka

  • Cześć Bartek – to starsza notka i ta informacja nie jest aktualna – dziękuję za uwagę. Z tego co wiem to większość firm amerykańskich przyjmuje polskie karty kredytowe bez problemow. Serdecznosci, Magda

 6. Cześć Magda 🙂
  Chciałam zapytać czy przy tak ułożonych atrakcjach na 5 dni zostaje jeszcze czas na zwykłe powłóczenie się po NYC? Czy to plan wypełniający każdy z tych dni od rana do wieczora?

 7. Witam mam jedno pytanie,
  czy w sytuacji gdy nie pojawimy się na wycieczce, a rezerwowaliśmy ją z NY Pass to mimo wszystko pobiorą za nas opłatę za wycieczkę czy też nie?

Porozmawiajmy :)