Palm Springs

IMG_5277

Okres pomiędzy świętami a Sylwestrem spędziliśmy w Palm Springs. Palm Springs poza statusem “luksusowego placu zabaw” dla mieszkańców Hollywood słynie ze swego stylu architektury – to miasto to kwintesencja modernizmu amerykańskiego.

Nie jestem znawcą architektury, ani tez nawet miłośnikiem tego stylu, ale musze przyznać ze ten styl do Palm Springs pasuje idealnie. Komponuje się idealnie z eterycznym światłem pustyni i surrealistycznymi pejzażami dookoła.

Kolorystyka, fotele, wzory, stoliki… wszystko sprawia ze możemy się natychmiast przenieść do Hollywood w latach 50-tych i 60-tych.

Co mi się podoba w Palm Springs to ze z wystrojem wnętrz nikt nie zatrzymuje się tutaj w połowie drogi. To jest dokładnie tak jak powinien wyglądać styl Hollywoodu – przedobrzony, na granicy kiczu.

To była nasz druga wyprawa do tego niesamotnego miasta na pustyni. W czasie pierwszej, kilka lat temu, spędziliśmy weekend w Hotelu the Parker. (do tej pory to jeden z moich ulubionych hoteli w których byłam – także zamieściłam kilka zdjęć) W czasie naszej drugiej wyprawy zdecydowaliśmy się na wynajecie wilii w okolicy zwanej “dzielnica aktorów”

Oczywiście na zdjęciach nasz Astor – PS trochę mnie martwi ze tak dobrze wpasowuje sie w przepych Hollywood ☺

AstorDogNYC in Palm Springs

IMG_5283

IMG_4775

Salon:

IMG_5280

Sypialnia

Ta fotografia powyżej została zrobiona właśnie w Palm Springs. Niestety nie pamiętam nazwiska fotografa. ☹

W hotelu the Parker byliśmy trzy lata temu. Styl jest podobny, lata 50-te. Tez warto dodać zdjęcia do notki. Może dlatego ze to było moje pierwsze „spotkanie” z amerykańskim modernizmem ale byłam zupełnie zauroczona tym hotelem.

LTS Palm Springs party time LTS w Palms Sprink the Parker hotel

Poniższe dwa zdjęcie pochodzą z hotelowej strony – wtedy nie pisałam jeszcze bloga także nie podróżowałam z aparatem / telefonem w dłoni 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie, noworocznie! <3

LTS in Palm Springs MLF Riviera at night

8 comments

 1. Ale super klimat! Na jednym zdjęciu z hotelowej strony widzę usta z papierosem widniejące na ścianie – świetne są! Sama bym sobie takie chętnie w pokoju wywiesiła 🙂
  Wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę!

 2. Faktycznie pięknie! Bardzo podoba mi się wystrój “waszej” villi, szczególnie kolorystyka, oraz basen z widokiem na góry. A Astor pasuje tam idealnie! 😀

 3. “Ta fotografia powyżej została zrobiona właśnie w Palm Springs. Niestety nie pamiętam nazwiska fotografa. ☹”

  Autorem tego zdjęcia jest Slim Aarons.
  Dom zaprojektowany przez Richarda Neutra dla Edgara Kaufmana.
  Pani, która idzie wzdłuż basenu to gwiazda Hollywood lat 40′-50′ – Lita Baron.
  Po prawej stronie, siedzi Nelda Linsk, po lewej Helen Dzo Dzo.

Porozmawiajmy :)