Tydzień w zdjęciach

Kolejny tydzień w zdjęciach. Dzieje się tak dużo ze tylko w ten sposób mogę nadążyć z pisaniem notek.

Zacznę od wczorajszego ranka. Poszłam zobaczyć wykład Malcoma Gladwella. Większość osób zna go pewno jako autora takich książek jak „Punkt przełomowy”, „Błysk”, „Poza schematem”. Na co dzień Malcolm jest tez dziennikarzem „New Yorkera”.

Jest on także szalenie inspirującym mówcą. Pierwszy raz poszłam na jego wykład jakieś 4 lata temu. Tematem tamtejszego wykładu były zmiany w poziomie zarobków w Ameryce … w fascynujący sposób opisał/opowiedział w jaki sposób Ameryka, kraj w którym w latach 50tych i 60tych obowiązywał pułap na wysokość rocznych dochodów do 250,000 rocznie zmieniła się w kraj w którym dochody graczy NFL czy aktorów przewyższają dochody niejednego państwa.

Szalenie interesujące, inne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. I tak od tego czasu mam taką, swoją, mała tradycje i co roku w ramach festiwalu New Yorkera idee zobaczyć jego wykład. Zawsze idę sama mogę się wtedy najlepiej skupić i po prostu chłonąc wszystko o czym mówi.

Czytacie jego książki?

IMG_2658.JPGTymczasem w Madison Square park zagościła ciekawa wystawa. Rzeźby z klocków Logo promujące nowo otwarty sklep w okolicy.

W samym parku trwa budowa gigantycznej Statuy Wolności z klocków Logo. Dzieci pomagają budować małe cegiełki z których później budowana jest rzeźba. Konstrukcja ma być gotowa w ten poniedziałek. Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci.

IMG_2752 IMG_2753

IMG_2749

IMG_2750

Kolejne ciekawe spotkanie. Dzięki mojego mężowi, który jest tez scenarzystą poznałam Jonathana Tropper’a autora wielu książek i hollywoodzkich scenariuszy.

Miedzy innymi autora This Is Where I Leave You ( jest już w kinach w Stanach, nie wiem kiedy będzie w Polsce) ale zdecydowanie warto zobaczyć i przeczytać. Myślę ze książka jest lepsza niż film.

To zawsze milo spotkać osobę która pomimo wielkiego talentu i sukcesu stąpa twardo po ziemi, jest szalenie sympatyczna i ma czas na krótką rozmowę z czytelnikami.

IMG_2455.JPG IMG_2454

To jedno z moich ulubionych zdjęć z ubiegłego tygodnia.  Z toalety jednego z nowojorskich klubów. Jest toaleta tylko dla pan, tylko dla panów ale jest tez “unisex” dla niezdecydowanych 🙂

IMG_2760.JPGZdjęcie przed klubem – zainspirowane ciekawym strojem tej pani.

IMG_2759

A skoro juz o modzie to odkryłam dzisiaj z DKNY ma specjalna kolekcję tylko na nowojorski rynek. Jeden z tych “specjalnych” sklepów znajduje się właśnie koło Madison Square. Cos wydaje mi się ze będę często tam zaglądać 🙂 xo

IMG_2754 IMG_2755

Więcej zdjęć z ulic Nowego Jorku na Instagramie.

xo

5 comments

  1. Za 2 tygodnie lecimy z mężem do NY,i przygotowujemy się z wpisów z Twojego bloga 😉 będziemy też tam świętować drugą rocznicę ślubu, polecasz jakąś not too fancy,ale godną polecenia restaurację i imprezę na Halloween? 🙂 lubisz takie typowe Diner-y?

    • Hej Kinga, Typowe dinery – o tak! Polecam jak najbardziej to moje ulubione:) Zbieram sie aby opisać dinnery w Nowym Jorku na blogu. Co do restauracji … to wszystko zależy od tego jaka kuchnie lubicie i w jakim przedziale cenowym? Halloween – oczywiście trzeba obejrzeć paradę. Fajnie jest chodzić po mieście pozniej, to jest nawet ciekawsze bo cale miasto (to jest cala East Village jest przebrana) . Znacznie lepiej niż na imprezach 🙂

  2. Dzis odebralem z ksiegarni “Blysk” 🙂 . Mozesz polecic jeszcze inna ciekawa literature ? Najchetniej popelniona przez redaktorow New Yorkera lub zwiazana z miastem. Pozdrawiam

Porozmawiajmy :)