Amerykanie są stuknięci ale to geniusze :)

Jak inaczej można określić Puppy Bowl czyli mistrzostwa gry w amerykański football … w wykonaniu psów, a dokładnie szczeniaków?

Co roku w czasie prawdziwych zawodów odbywają się zawody szczeniaków. Na mini stadionie, który dokładnie przypomina oryginalne boisko psiaki bawią się piłkami a wydarzenie jest emitowane przez amerykańską telewizje.
Musze dodać ze w czasie przerwy w meczu są pokazy footballu w wykonaniu kilkutygodniowych kociaków…

Wszystkie psiaki i koty pochodzą ze schronisk i są pod ścisłym nadzorem weterynarzy. Mają przerwy co 30 minut, stałych opiekunów, także nic złego im się nie dzieje. Cale wydarzenie jest sponsorowane przez Animal Planet i ma na celu zwiększenie szans tych psiaków na adopcję oraz ogólna promocje adopcji zamiast kupowania zwierząt … I wiecie co to się naprawdę udaje.

Adopcja staje się bardzo popularna w Stanach, począwszy od gwiazd nikt nie kupuje zwierzaków od hodowców wszyscy starają się adoptować. Szkoda ze w Polsce gdzie mamy tyle bezdomnych psów ludzie nadal kupują zwierzaki od hodowców, i to często takich którzy traktują zwierzęta tylko jako źródło dochodu.

W tym roku zbudowano mini stadion na Times Square, dokładnie w budynku Discovery Times Square. Poza stadionem do „gry” psiaków, na dwóch piętrach znajdują się: wielkie zdjęcia „zawodników”, ulubione zabawki, historia footballu psiaków i informacje o możliwościach adopcji.

W tym roku jest 60-ciu małych zawodników i jak się dowiedziałam wszyscy tegoroczni “sportowcy” już znaleźli nowe domy! W czasie niedzielnego Super Bowl, najbardziej oglądanego wydarzenia w Amerykańskiej telewizji, będzie pokazane jak jeden z zawodników – suczka Rosie – jedzie do swojego nowego domu …

Puppy Super Bowl w Discovery Times Square można oglądać codziennie do najbliższej niedzieli, więcej informacji tutaj.

Inne proste a genialne rozwiązania amerykańskich schronisk dla zwierząt tutaj

IMG_2448

IMG_2454

IMG_2472

IMG_2496

IMG_2460

0 comments

 1. Rewelacja! zdecydowanie bardziej kreci mnie to niz super bowl, mam nadzieje ze impreza sie rozrosnie i wezmie w niej udzial jeszcze wiecej zwierzakow, ktore znajda nowe domy!

 2. This is a great one to do in English – pictures are terrific – it is very short, so I could get it right back to you – should be posted the day before the super bowl.

 3. Nie..!!. nie ! ” Nie—może to ! ” zakręcenie”.?..
  ależ TAK- ku lepszemu

  Zakręcenie???!!!!

  Co do pozytywnosci jestem zgodna !!!! A ponieważ “Amerykanie to geniusze”.mam nadzieję ,że spostrzeżenia LTS wykorzystają.Ukłony i serdecznosci..

 4. Pieski są w ruchu, bardziej społeczne się stają czyli łagodnieją. Właściciele w końcu maj pasie a nie tylko spacer, kupa, miseczka. Monotonia ich nie zabije! A ile właściciele psów mogą ze sobą porozmawiać zamiast wymieniać się spojrzeniami na spacerku z pupilem. PS. Amerykanie są stuknięci ale świat jest p… więc potrzeba niezłego wariata aby go poją.

 5. Chyba rzeczywiście tylko stuknięci Amerykanie mogli wpaść na tak genialny pomysł.
  Ja też jestem za adopcją zwierząt, zamiast kupowania.
  Mam wrażenie, że w Polsce to się zaczyna zmieniać i coraz więcej ludzi adoptuje zwierzaki ze schronisk.

Porozmawiajmy :)