Nowojorskie inspiracje mieszkaniowe

Druga cześć nowojorskich inspiracji mieszkaniowych. Poprzednie o tym jak wygląda nowojorski open house (OHNY) i co i jak i dlaczego tutaj (poprzednią notkę polecam zwłaszcza dla urządzających niewielkie mieszkania)

Kolejna cześć to bardziej ciekawostka. Ponieważ nie sadzę aby ktoś skusił się na podobne rozwiązania architektoniczne. Ale kto wie?

Ciekawa jestem Waszych opinii.

Kolejne mieszkanie które odwiedziłam w rama OHNY jest idealnym przykładem, ze w Nowym Jorku każdy metr jest cenny.

Co można zrobić z pomieszczenia które było garażem – małym pomieszczeniem ale wysokosokim? Co powiecie na kapsuły do spania i szklane półpiętro?

Właściciel mieszkania i architekt zdecydował się podtrzymać industrialny klimat bylego pomieszczenia-garażu. Zakupił dwie cysterny przyczepy. Jedna została zawieszona poziomo na antresoli i tworzy sypialnię. Druga postawiona pionowo tworzy dwie łazienki.

88965535_8480778252_o

Mieszkanie ma bardziej przemysłowy charakter, z dużą ilością stali nierdzewnej, odsłonięte rury wijące się w górę i w dół ściany i sufitu, na wzniesieniu schody i piętro zrobione sa z przemysłowego szkła.

W tym mieszkaniu nie ma pokoi per se, ale raczej szeroko otwarta przestrzeń. Dwa łózka znajdują się w cysternach. Otwierają się trochę jak drzwi do łodzi podwodnej ale wbrew pierwszemu wrażeniu tworząc zaskakująco przytulne “kapsuły do spania.”

Razem ze mną „zwiedzało” to mieszkanie jakieś 20 osób a więc było trochę tłoczno:) Właściciel powiedział ze z reguły jak organizują imprezy większość osób lewituje właśnie do półpiętra i korzysta z kapsuł.

Na dole znajduje się „salon” połączony z kuchnia.

W ścianach są ukryte dodatkowe schowki. Z ciekawostek nie ma prawie krzeseł. Właściciele używają te gumowe piłki jako krzesła. Ponoć zdrowsze na kręgosłup…

Kolejne mieszkanie zostało zakupione za milion plus dolarów w 2010 roku. Jest to w zasadzie połączenie czterech bardzo małych mieszkań w dwóch domach. Właściciel, również architekt połączył oba domy szklanym dachem natomiast zostawił ściany budynków.

Obecnie mieszkanie jest nadal w czasie budowy. Właściciel ma zamiar zbudować między innymi ścianę do wspinaczki na jednej ze ścian budynku i wodospad.

O ile poprzednie mieszkanie było prezentacja jak maksymalnie wykorzystać wnętrze to drugie to raczej przykład ze właściciel ma za dużo miejsca:)

8 comments

  1. tez uzywam pilki jako krzesla 🙂 jak mniej trenuje to moja wada kregoslupa daje mi sie we znaki i jak duzo siedze to musze uzywac pilki zebym nie zdychala z bolu.

  2. Wykorzystanie cystern spodobalo sie memu mezow, cytuje “nie no fajnie”. Mi raczej nie ;-). Na chwile zabawnie, na dluzej chyba męcząco.

  3. Na lotnisku Sheremyetyevo w Moskwie jest taki hotel kapsułowy. Widziałam pokoje na booking.com. To maleńkie pokoje, gdzie miesci się własciwie tylko łózko. Okazuje się, że ten pomysł ma wzięcie wśród turystów.

Porozmawiajmy :)