Znajdź hipstera na obrazku

Zapraszam na wspólną zabawę “Znajdź hipstera na obrazku” 🙂

Zasady są bardzo proste. Należy wskazać na którym zdjęciu (bądź zdjęciach) jest hipster i napisać dlaczego. Aby nie było tak prosto, dla zmylenia, na wszystkie zdjęcia nałożyłam super hipster-ski filtr i typowo hipster-skie ramki :). Uwaga hipster może być w towarzystwie innych osób, nawet nie-hipsterów (badania wskazuja, ze każdy hipster ma jednego przyjaciela Republikanina).

Podpowiedzi można szukać na tym zdjęciu „pułapki na hipstera” ustawionej przy stacji metra linii L na Williamsburg-u, który jest właśnie hipsterską mekką w Nowym Jorku:

544646_10151496169928486_2090461143_n

Jakoże to jedna z najbardziej ulotnych i nieokreślonych subkultur, post-subkultur lub nawet subkultur w cudzysłowie dlatego tez wszystkim pewno przyda się kilka, dodatkowych definicji.

Zgodnie z Polityką:

“Dla prawdziwego hipstera modne jest to, o czym jeszcze nikt nie wie, że jest modne. Z tym że prawdziwy hipster nigdy nie powie o sobie, że jest hipsterem. To byłoby bardzo niemodne. … To jest trudny styl. Trzeba sprawiać wrażenie, że człowiekowi zupełnie na modzie nie zależy. Na niewtajemniczonych hipster może sprawiać wrażenie, jakby przed chwilą wstał z łóżka (fryzura) i ubierał się po ciemku …”

Według Allena Ginsberga hipster to:

“bardzo rimbaudowski typ, sam nic nie tworzy, nie pisze, tak naprawdę to nie wie za dużo o literaturze poza tym, co wyczyta w niezależnych magazynach, ale o tym z kolei wie wszystko.”

Natomiast Krzysztof Varga przytacza następującą definicję hipstera: “zna wszystkich, których znać należy, sam nic nie tworzy, wie tylko to, o czym pisze się w modnych magazynach” 

No to teraz już wszystko jasne.

Dla osób, które wskażą prawidłowo wszystkie zdjęcia mam super hipster-skie nagrody – o których zapewne marzyliście od zawsze – między innymi, takie oto hipster-skie wąsy:

Screen Shot 2013-04-02 at 11.18.20 AM

Odpowiedzi (z numerem zdjęcia/zdjęć) jako komentarze pod postem można zamieszczać do końca tygodnia. Milej zabawy. xo M

—————————————————————————————————————————-

I wszystkie zdjęcia w powiększeniu wyświetlane jako slide show…

This slideshow requires JavaScript.

13 comments

 1. ciężkie do zdefiniowania, ciężkie do rozpoznania, ponieważ każdy na hipstera wyglądać może, nie zdając sobie nawet z tego sprawy 😉 jak rano wstaje i idę do piekarni po pieczywo też zapewne wyglądam jak hipster 🙂
  No ale cóż 4, 15, 21 …. z tyłu w głowie huczy mi jeszcze 1, 9, 10 i 14, ale co do tego pewności nie mam 😉

 2. Jak na mój gust: 1, 3, 5, 7, 8, 17, 18, 19 – na zdjęciach występują dodatki, które każdy hipster mieć powinien: aparat fotograficzny, okulary zerówki, koszule w kratkę, iPady, ogólne niedopasowanie, ten wzrok, ten chód : )

 3. haha 🙂
  naprawde ciezkie zadanie 😛
  ale te wasy mnie zaintrygowaly
  ja stawiam na numer 10
  wszak pies jest neizbednym dodatkiem dla hipstera- mam troche watpliwosci, bo na zdjeciu sa 2 osoby- wiec automatycznie nie powinny byc hipsterami, wszak wiadomo hipster jest jedyny i wyjatkowy
  jednakze stawiam, ze zadna z tych osob nie wie, ze druga jest hipsterem 😉
  hihi

Porozmawiajmy :)